Eureka

Kółka zainteresowań

kolkoW tym roku szkolnym w ramach świetlicy zapraszamy na kółka zainteresowań prowadzone przez naszych nauczycieli: matematyczne, robótek ręcznych i szycia na maszynie, czytanki, filmowe.

Z płatnych zajęć dodatkowych proponujemy szachy, English Club oraz przygotowanie do egzaminów językowych British Council.

 


 Edukacja domowa 

unschooling books pileEureka oferuje możliwość opieki nad dziećmi, które kształcą się pozasystemowo. Można u nas zdawać egzaminy, korzystać z części naszych zajęć. 

 

Kontakt:

tel. 608 39 99 56, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Mówimy po angielsku

Mimochodem, od niechcenia, przy okazji. W zabawie, przy obiedzie, na boisku, przy nauce, kiedy tylko można! 

Poza "standardowymi" codziennymi lekcjami angielskiego wdrażamy dostosowaną specjalnie do naszej szkoły metodę uczenia języka DeDOMO. Przeszkolone w niej zostały nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego, które zyskały odpowiednie uprawnienia i umiejętności. Tego, czego uczymy się na lekcjach, używamy w codziennych sytuacjach (i odwrotnie). Nad poziomem i zasadami sztuki czuwa wybitny metodyk, anglista dr Grzegorz Śpiewak. 

A może i rodzice włączą się do tego programu? To świetna zabawa i motywacja, by odświeżyć sobie kilka zwrotów, a angielski w naturalny sposób przeprowadzi się ze szkoły do domu:)

O tym, dlaczego gramatyki już nie ma, kiedy lepiej znać kilka języków po trochu niż jeden perfekcyjnie  oraz o szpiegowskich wpadkach opowiada metodyk języka angielskiego dr Grzegorz Śpiewak 

  TUTAJ lub w pdf adobe-pdf-icon


 Trenujemy AIKIDO

W ramach zajęć z w-f mamy treningi AIKIDO. Dlaczego wybraliśmy akurat ten sport walki?

moriheiueshiba089Ważna jest dla nas filozofia stojąca za tym sportem: stosunek do przeciwnika oraz do przemocy. Aikido to współczesna japońska sztuka samoobrony. Obecna postać tej dyscypliny ukształtowała się w pierwszej połowie XX wieku, ale jej korzenie sięgają czasu samurajów. Twórcą Aikido jest Morihei Ueshiba (na zdjęciu). Podkreślał on szacunek dla  życia, przekształcił brutalne techniki jujitsu w formy kładące główny nacisk na kontrolę i współczucie dla agresora. W efekcie adept Aikido jest w stanie obronić się przed wieloma napastnikami, nie wyrządzając im krzywdy.
Jednak sport ten to nie tylko trening fizyczny. Zarówno w walce, jak i w życiu codziennym kładzie duży nacisk na rozwój psychiczny. Uczy koncentracji, samodoskonalenia, dyscypliny, opanowania.
Pewnie wielu rodziców dziewczynek zastanawia się, jak one dadzą sobie radę? Jedną z charakterystycznych cech Aikido jest wykorzystywanie siły napastnika yoda naturistprzeciwko niemu samemu. Dzięki temu sztuka ta jest chętnie uprawian
 a przez mężczyzn jak i kobiety, niezależnie od wieku i sprawności. Dodatko we korzyści wynikające z systematycznego treningu Aikido to podniesienie sprawność fizycznej oraz wewnętrzny  spokój i zdolność koncentracji, co z pewnością przyda się wszystkim naszym rozbieganym sześciolatkom. No i do tego, kto nie chciałby mieć stroju jak rycerz Jedi z "Gwiezdnych wojen"? :-)

Trenerem naszych dzieci jest pan Wojciech Brożyński, instruktor z wieloletnim doświadczeniem i świetnym podejściem do małych adeptów tego sportu.


 

Copyrights by www.szkola-eureka.pl All rights reserved.
Coded by GRAFEK