Eureka

Kółka zainteresowań

kolkoW tym roku szkolnym w ramach świetlicy zapraszamy na kółka zainteresowań prowadzone przez naszych nauczycieli: matematyczne, robótek ręcznych i szycia na maszynie, czytanki, filmowe.

Z płatnych zajęć dodatkowych proponujemy szachy, ceramikę, robotykę, English Club oraz przygotowanie do egzaminów językowych British Council.

 

 

 

 

 

 

 


 

Edukacja domowa i unschooling

unschooling books pileEureka oferuje możliwość opieki nad dziećmi z klas I, II, III i IV, które kształcą się pozasystemowo. Można u nas zdawać egzaminy, korzystać z części naszych zajęć. 

 

Kontakt:

tel. 608 39 99 56, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Zapraszamy do przedszkola!

motyl

Od  roku szkolnego 2014/15 mamy eurekowe przedszkole. Z tym samym twórczym klimatem, który ma szkoła - bawimy się, poznajemy przyrodę, uczymy być razem i współpracować. Przedszkole pracuje - podobnie jak Eureka - zgodnie z założeniami pedagogiki przygody i dziecięcej matematyki.  Realizuje też pewne elementy pedagogiki waldorfskiej. Pedagogika waldorfska kładzie silny nacisk na rozwój kreatywności, samodzielnego myślenia, umiejętności uczenia się, a także zdolności artystycznych (muzyka, rysunek, malowanie, rzeźba, drama) oraz na zdobywanie przez dzieci umiejętności praktycznych. Stara się wykształcić człowieka twórczego, otwartego, o szerokich zainteresowaniach, zdolnego do samodzielnego kierowania własnym życiem. Pracę z dziećmi opiera na rytmach przyrody, tygodnia, dnia. Rytm wprowadza bowiem poczucie bezpieczeństwa, zaufania i spokoju. Daje dziecku pewność i orientację. Dzięki ustalonemu rytmowi dnia, tygodnia i roku dziecko w naturalny sposób zdobywa poczucie czasu. Wspierana jest jego pamięć.

 Zapewniamy przy tym, że każdy dzień jest w naszym przedszkolu przygodą. Emocjonalną, intelektualną. Prowadząc szkołę, wiemy, jak przedszkole powinno przygotować do niej dzieci. Ile uwagi poświęcić kształtowaniu ich dojrzałości emocjonalnej, rozwojowi fizycznemu, pobudzaniu ciekawości oraz mądrej zabawie. 

 Bardzo bliskie są nam przy tym słowa Janusza Korczaka, który mówił: „Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać; Należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć”. Zapraszamy na stronę www naszego przedszkola. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub telefoniczny (tel. 608 39 99 56 albo 501 563 717).

 Nasz  adres to ul. Przebudzenia Wiosny 32, Zalesie Górne.  


Mówimy po angielsku

Mimochodem, od niechcenia, przy okazji. W zabawie, przy obiedzie, na boisku, przy nauce, kiedy tylko można! 

Poza "standardowymi" codziennymi lekcjami angielskiego wdrażamy dostosowaną specjalnie do naszej szkoły metodę uczenia języka DeDOMO. Przeszkolone w niej zostały nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego, które zyskały odpowiednie uprawnienia i umiejętności. Tego, czego uczymy się na lekcjach, używamy w codziennych sytuacjach (i odwrotnie). Nad poziomem i zasadami sztuki czuwa wybitny metodyk, anglista dr Grzegorz Śpiewak. 

A może i rodzice włączą się do tego programu? To świetna zabawa i motywacja, by odświeżyć sobie kilka zwrotów, a angielski w naturalny sposób przeprowadzi się ze szkoły do domu:)

O tym, dlaczego gramatyki już nie ma, kiedy lepiej znać kilka języków po trochu niż jeden perfekcyjnie  oraz o szpiegowskich wpadkach opowiada metodyk języka angielskiego dr Grzegorz Śpiewak 

  TUTAJ lub w pdf adobe-pdf-icon


 Trenujemy AIKIDO

W ramach zajęć z w-f mamy treningi AIKIDO. Dlaczego wybraliśmy akurat ten sport walki?

moriheiueshiba089Ważna jest dla nas filozofia stojąca za tym sportem: stosunek do przeciwnika oraz do przemocy. Aikido to współczesna japońska sztuka samoobrony. Obecna postać tej dyscypliny ukształtowała się w pierwszej połowie XX wieku, ale jej korzenie sięgają czasu samurajów. Twórcą Aikido jest Morihei Ueshiba (na zdjęciu). Podkreślał on szacunek dla  życia, przekształcił brutalne techniki jujitsu w formy kładące główny nacisk na kontrolę i współczucie dla agresora. W efekcie adept Aikido jest w stanie obronić się przed wieloma napastnikami, nie wyrządzając im krzywdy.
Jednak sport ten to nie tylko trening fizyczny. Zarówno w walce, jak i w życiu codziennym kładzie duży nacisk na rozwój psychiczny. Uczy koncentracji, samodoskonalenia, dyscypliny, opanowania.
Pewnie wielu rodziców dziewczynek zastanawia się, jak one dadzą sobie radę? Jedną z charakterystycznych cech Aikido jest wykorzystywanie siły napastnika yoda naturistprzeciwko niemu samemu. Dzięki temu sztuka ta jest chętnie uprawian
 a przez mężczyzn jak i kobiety, niezależnie od wieku i sprawności. Dodatko we korzyści wynikające z systematycznego treningu Aikido to podniesienie sprawność fizycznej oraz wewnętrzny  spokój i zdolność koncentracji, co z pewnością przyda się wszystkim naszym rozbieganym sześciolatkom. No i do tego, kto nie chciałby mieć stroju jak rycerz Jedi z "Gwiezdnych wojen"? :-)

Trenerem naszych dzieci jest pan Wojciech Brożyński, instruktor z wieloletnim doświadczeniem i świetnym podejściem do małych adeptów tego sportu.


 

Copyrights by www.szkola-eureka.pl All rights reserved.
Coded by GRAFEK