Zajęcia dodatkowe

Nasza szkoła oferuje wiele ciekawych zajęć dodatkowych. Większość z nich jest wliczonych w czesne.

W ramach czesnego proponujemy:

- język angielski,

- język niemiecki,

- naukę gry w szachy,

- informatykę,

- umuzykalnienie (prowadzone przez nauczyciela szkoły muzycznej),

- zajęcia plastyczne (prowadzone przez artystę plastyka),

- zajęcia przyrodnicze,

- aikido (w ramach zajęć z w-f),

- taniec nowoczesny,

- ceramikę w klasie I.

Dodatkowo po lekcjach dzieci mogą korzystać z kółek zainteresowań.

Zajęcia płatne to basen (obowiązkowy i bezpłatny w klasie drugiej), taniec nowoczesny, logopedia, ceramika (w ramach terapii ręki) i robotyka.

Wszystkie wymienione niżej zajęcia są dostępne w ramach czesnego:

Ruszamy w przyrodę!

O tym, że nauka jest naprawdę fajna, a ciekawych rzeczy nie trzeba szukać daleko od domu, przekonamy się na dodatkowych zajęciach przyrodniczych. Razem ze świetną popularyzatorką, przyrodnikiem Hanną Będkowską eksperymentujemy, organizujemy terenowe wyprawy odkrywców i bawimy się w biologów, chemików, fizyków. Zajęcia przyrodnicze są w planie co drugi tydzień na zmianę z astronomicznymi i eksperymentalnymi.

przyroda

Muzyczna przygoda

Nie wszyscy muszą mieć muzyczny talent, ale każdy może mieć muzyczną wrażliwość. Warto ją rozwijać już od najmłodszych lat.

Poznajemy nuty, własnoręcznie robimy instrumenty, gramy, śpiewamy, uczymy się kochać muzykę i odnajdywać ją dookoła nas. Dowiadujemy się, co wspólnego mają nuty z ułamkami, a instrumenty z nauką o zbiorach. Układamy z klocków melodię i odkrywamy, że rytm można nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć. Uczymy się, jak powstaje dźwięk i co wpływa na jego brzmienie. Przyroda, matematyka, muzyka – okazuje się, że trudno to rozdzielać.

muzyka

2szachy

Aikido na zajęciach w-f

Zajęcia z tego sportu walki prowadzi sensei Wojciech Brożyński, świetny instruktor z fantastycznym podejściem do dzieci. Więcej o nim i o klubie Aikido Akikai Piaseczno czytaj TUTAJ. Zajęcia odbywają się w ramach lekcji wychowania fizycznego dla wszystkich dzieci.

AIKIDO

Zajęcia plastyczne

Dzieci z naszej szkoły mają raz w tygodniu zajęcia plastyczne prowadzone przez grafika, malarkę, panią Aleksandrę Ogórkiewicz.

Więcej o niej TUTAJ.

cera

Głowa do góry, popatrz w niebo!

Zachęcamy do tego zwłaszcza późnym wieczorem, kiedy można dostrzec gwiazdy. A dzięki temu, że Eureka mieści się z dala od miejskich świateł, tych gwiazd możemy zobaczyć naprawdę wiele. Szkoda byłoby z tego nie skorzystać.

Nasi uczniowie w ramach bloku dodatkowych zajęć przyrodniczych mają możliwość spojrzeć w prawdziwy teleskop i poznać tajemnice nieba.
Raz na dwa tygodnie mamy zajęcia astronomiczne. Poprowadzi je prawdziwy entuzjasta astronomii – Karol Wójcicki. Jego talent w mówieniu o gwiazdach i planetach oraz prawdziwa pasja popularyzatora nauki sprawiają, że są to zajęcia, na które dzieci będą naprawdę czekać.
Opowiadamy o gwiazdozbiorach, planetach, kometach. Tworzymy mapy nieba, rysujemy Księżyc i bawimy się w astronautów. Obserwacje nieba prowadzimy zwłaszcza zimą, kiedy wcześnie zapada zmrok.
A może uda nam się namówić rodziców, by w jakiś sobotni wieczór, kiedy na niebie będzie widać coś naprawdę ciekawego, przyszli z dziećmi popatrzeć w teleskop? Mamy nadzieję, że będzie to ciekawe i dla dzieci, i dla Państwa.

eureka-astro