Eureka

OPIEKA MERYTORYCZNA:

Prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

gruszczyk- „dobry duch” szkoły Eureka, jej merytoryczny opiekun oraz twórczyni autorskiego programu, według którego będziemy uczyć nasze dzieci. Prof. Gruszczyk- Kolczyńska jest wybitnym pedagogiem i psychologiem, autorką programów edukacyjnych, książek, przewodników metodycznych dotyczących dzieci zdolnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci uzdolnionych matematycznie. Pracuje na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi.

Jej specjalność to wychowanie przedszkolne i  edukacja wczesnoszkolna, wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci, edukacja matematyczna, niepowodzenia w uczeniu się matematyki, rozwijanie uzdolnień do nauki matematyki oraz konstruowanie programów stosownie do potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci. W „Eurece” sprawuje nadzór nad programem nauczania i sprawdza, jak rozwijają się dzieci. Wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkonej przeszli szkolenie naczania jej metodą. Uczestniczą też na bieżaco w prowadzonych przez nią studiach i kursach dotyczących eksperymantlango programu nauczania matematyki. 

Pani Profesor jest przekonana, że w każdym dziecku tkwi jakiś talent, a sztuką nauczyciela i rodzica jest go zauważyć i rozwinąć.

Zwolenniczka tradycjnej kindersztuby, miłośniczka porządku.

Rozmowa z prof. Edytą Gruszczyk-Kolczyńską TUTAJ lub w pdf adobe-pdf-icon

 

Dr Grzegorz Śpiewak

spiewak2 – opiekun językowy, metodyk języka  angielskiego. We współpracy z nauczycielami "Eureki" wdraża w naszej szkole pilotażowy program nauki języka angielskiego oparty na metodzie DeDomo ( http://www.dedomo.pl/). Objął naszą szkołę merytoryczną opieką, szkoli nauczycieli, współtworzy program nauczania języka angielskiego. Wykładowca nowojorskiej uczelni The New School, naczelny doradca ds. metodyki nauczania języka angielskiego wydawnictwa Macmillan Polska, założyciel DOS-ELTea, niezależnego centrum doskonalenia zawodowego nauczycieli języków obcych. Współtwórca metody deDOMO i opartej na niej serii poradników „Angielski dla rodziców”. Były prezes Stowarzyszenia Nauczycieli  Języka Angielskiego w Polsce IATEFL-PL, obecnie członek komitetu honorowego tej organizacji. Tata Tani i Jeremiego, z którymi od kilku lat realizuje we własnym domu program „Angielski dla rodziców”. 


KADRA:

Olga Woźniak 

Zrzut ekranu 2021-01-23 o 12.19.18- dyrektor ds. nauczania i pomysłodawczyni szkoły, nauczyciel języka polskiego i WOS, wychowawca klasy VIII "Lisów". Główny ideolog "Eureki". Z wykształcenia pedagog, polonista i psycholog. Nauczyciel montessoriański. Skończyła także podyplomowe studia Zarządzanie i Marketing w Oświacie (Wyższa Szkoła Pedagogiczna ZNP w Warszawie). Przez całe swoje życie zawodowe zajmowała się przekonywaniem dorosłych i dzieci, że nauka jest czymś fascynującym i niezwykłym. Popularyzator nauki, dziennikarz. Osiem lat kierowała działem nauki "Przekroju", pracowała w Centrum Nauki Kopernik, jest zastępcą kierownika w dziale nauki "Gazety Wyborczej".

Mama Brunka i Ady. Z myślą o swoich dzieciach tworzy szkołę, która ma rozwijać w  nich naturalną ciekawość i wrodzone zdolności oraz sprawiać, że nauka będzie dla nich  przygodą a nie przykrym obowiązkiem. 

Uczy polskiego, wiedzy o społeczeństwie i antropologii kultury.

 

Magda Gędziorowska

gedzdyrektor szkoły, naczyciel historii i historii sztukiChoć z artystyczną duszą (z wykształcenia historyk sztuki), to jednak skrupulatna i zasadnicza. Świetny organizator i menadżer. Z tą samą skutecznością umie zapanować nad gronem dziennikarzy (wieloletni sekretarz redakcji odpowiedzialna za funkcjonowanie i planowanie pracy wielu osób, z których każda była większym indywidualistą), jak i grupą siedmiolatków. Pod jej okiem wszystko ma swoje miejsce i kolejność. Chaos zmienia się w porządek. Ceni ład, konsekwencję i jasne zasady. Przy tym otwarta na kreatywność i świeże pomysły. Specjalistka od zarządzania oświatą. Mama dwóch dorastających córek. Wielbicielka koni i psów wszelkiej maści (i tych bez maści też). Uczy historii oraz historii sztuki. 

Agnieszka Zawadzka-Kowalska

agaz- wicedyrektor, kierownik zespołu edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca II klasy "Borsuków". Twórcza, kreatywna, pełna fantastycznych pomysłów na uczenie nawet najbardziej opornych. Podczas jej zajęć literki ożywają, opowiadając niezwykłe historie, a nauka cyferek staje się ekscytującą przygodą. Niezwykle uzdolniona plastycznie.  Magister pedagogiki specjalnej i logopedii  (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie). Ukończyła studia podyplomowe: Edukacja początkowa i terapia pedagogiczna dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. (Wydział Pedagogiki UW). Ukończyła też m.in. studia podyplomowe "Matematycznie uzdolnione dzieci: diagnoza, wspomaganie rozwoju i edukacja" pod kier. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, kurs kwalifikacyjny pedagogiczno-metodyczny języka angielskiego,  kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia, szkolenie "Metoda dobrego startu" według Marty Bogdanowicz oraz warsztat "Odimienna metoda nauki czytania dr I.Majchrzak". W "Eurece" jest nauczycielem oraz logopedą. Prowadzi fantastyczne kółko robótkowe, uczy ceramiki i szycia na maszynie. 

Krzysztof Skweres

jaa- nauczyciel-wychowawca klasy I "Bobrów", nauczyciel techniki w starszych klasach. Pochodzi z miasta Mikołaja Kopernika. Tam ukończył studia na Wydziale Nauk Pedagogicznych. Jest zwolennikiem ruchu  - zarówno w ramach aktywnej nauki, jak i wypoczynku. W wolnych chwilach grywa w szachy, pływa i podróżuje. Interesuje się neuropsychologią kliniczną dziecka i tym, jak mózg tworzy umysł. Ciekawi go filozofia, fizyka, przyroda i biomechanika. W swojej pracy  stara się wychodzić naprzeciw potrzebom dzieci, biorąc pod uwagę ich indywidualne predyspozycje i możliwości. Rozwija dziecięcą naturalną ciekawość świata, a przy tym uważnie słucha dzieci. Przykłada dużą wagę do skutecznego komunikowania się i umacniania dziecięcej wiary w siebie. - Praca z dziećmi to wielka odpowiedzialność i ogromne wyzwanie - mówi.  - Musimy tak uczyć dzieci, by odnalazły się wzmieniającej się rzeczywistości, pamiętając przy tym, że priorytetem w edukacji jest zawsze dobro dziecka. 


Karolina Dudek

karolina

- nauczyciel-wychowawca III klasy "Nietoperzy". Młoda, pełna energii, poukładana nauczycielka. Ukończyła studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej: edukację wczesnoszkolną oraz edukację medialną i grafikę komputerową. Jej pasje to książka, gotowanie i szycie na maszynie

Uczy czytania, pisania, liczenia i poznawania świata. Czerpie z różnych metod edukacyjnych, interesuje się nurtami pedagogiki alternatywnej. Z równą pasją uczy siebie, jak i innych. 

Monika Ciepłota

moniakc - nauczycielka matematyki i wychowawczyni klasy IV, "Dzików". Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Uwielbia uczyć, a relacje z dzieciakami sprawiają, że zapomina o zmęczeniu. Jej cel to zarazić dzieci pasją do matematyki i łamigłówek. Sama wciąż poszukuje, czyta, lubi się uczyć, w myśl zasady lifelong learning. Wolny czas spędza aktywnie: żagle, góry, rower, rolki, narty… A jak już na chwilę usiądzie, to nie może siedzieć bezczynnie - pochłaniają ją książki, łamigłówki no i oczywiście matematyka :)

Wielbicielka zwierzaków oraz przekonania, że nigdy nie jest za późno, by spełniać marzenia. 

 

Monika Gębicka-Andrian

MGnauczycielka języka polskiego, wychowawczyni klasy V, "Kun".  Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, Szkołę Trenerów Grupy TROP, kursy dramy stosowanej oraz szkolenie trenerów Odysei Umysłów. Studiowała też w Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Praktykę dydaktyczną zdobyła w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i UW.

 Fascynuje ją to, w jaki sposób człowiek się uczy, i zależy jej na stwarzaniu sytuacji, w których uczniowie przeżywają dobre, rozwijające doświadczenia. Czerpie energię z kontaktu z młodymi ludźmi i angażuje się w ich sprawy. Działała w Stowarzyszeniu Praktyków Dramy Stop-Klatka i dziecięcym teatrze Małe Off. 

 Uważa, że nie ma dobrej edukacji bez relacji, a poznawanie świata i siebie poprzez literaturę i sztukę to największa przyjemność.   

Ma także wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy nad tekstem. Jest empatyczną czytelniczką wszelkich form. Pracowała jako korektorka i redaktorka w wydawnictwach prasowych, serwisie internetowym i agencji reklamowej. Uwielbia czytać uczniowskie prace i uważa, że głos każdej uczennicy i każdego ucznia jest ważny.

Krzysztof Woroniecki

 krzyszwor- nauczyciel matematyki, wychowawca klasy VI "Łosi". Absolwent studiów matematycznych, marketingowych i planowania strategicznego, które ukończył odpowiednio w Polsce, Danii i Wielkiej Brytanii. Pasjonuje się zastosowaniem matematyki w codzienności, szuka okoliczności, w których można jej użyć, albo miejsc, w których  została już użyta i sposobów jej wykorzystania. W wolnym czasie startuje w wyścigach kolarskich, pływa pod polską banderą i zdobywa górskie szczyty.  

 

Magdalena Poniedziałek

magda p- nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy VII "Żbików", kierownik zespołu nauczycieli językowych.

Dzisiaj bez angielskiego ani rusz - ale przecież nie wszyscy podchodzą do tego przedmiotu z taką samą pasją jak pani Magda. Ona jednak świetnie to rozumie i stara się pracować ze swoimi uczniami tak, by każdy z nich mógł powiedzieć „I like learning English” :)

Kiedy nie pracuje, uprawia sport - pedałuje niezależnie od pory roku. I tańczy taniec orientalny - bo przecież nie samym angielskim człowiek żyje...

 

 

 Anna Szymańska-Kiona

Zrzut ekranu 2018-10-14 o 17.39.35

- nauczyciel języka angielskiego. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doświadczenie w pracy z młodzieżą zdobywała ucząc w gimnazjum i liceum. Nieobce jej też uczenie młodszych dzieci, ale i dorosłych. Wykładała literaturę amerykańską w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. 

  • - Lubię dzieci - mówi o sobie, a wie, co mówi, bo jest mamą czworga dzieci. - Zachwyca mnie szczególnie ich wrażliwość, kreatywność, ciekawość świata. Lubię też uczyć. To niezwykłe uczucie słyszeć to charakterystyczne „aha!" i być świadkiem czyjegoś osobistego odkrycia. 

 

Sylwia Suczyk

Zrzut ekranu 2018-10-14 o 17.54.55- nauczyciel języka angielskiego. Absolwentka dwóch wydziałów: filologii angielskiej i rosyjskiej. Nauczyciel akademicki. Lektor z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu dzieci oraz młodzieży. Metodyk w jednej z największych sieci szkół językowych w Polsce, odpowiedzialny za przygotowywanie programów nauczania oraz kreowania projektów dydaktycznych. 

 Uwielbia pracę z dziećmi, pasjonuje ją chłonność umysłu u najmłodszych, ich ciągłe oczekiwanie na nowe wyzwania. A to z kolei przekłada się na jej stałe doskonalenie warsztatu pracy. W zanadrzu ma zawsze przygotowany plan B, dzięki czemu dzieciaki niczym jej nie zaskoczą.

Prywatnie szczęśliwa żona i kochająca mama dwójki urwisów. Uwielbia czytać książki i spacerować po górach oraz jeździć na rowerze.

 

Ben Samborski

Ben-Lulu 2- nauczyciel języka niemieckiego. Niemiecki zna od urodzenia, bo jest rodzimym użytkownikiem tego języka. Jest również certyfikowanym lektorem, tłumaczem, coach’em, studiował psychologię i pedagogikę. Wychowywany trójjęzycznie, dorastał i kształcił się w międzynarodowym środowisku w różnych zakątkach świata. Już w dzieciństwie tłumaczył dla przyjaciół zagraniczne filmy. Chętnie wykorzystywał umiejętności lingwistyczne w rolach granych w szkolnych przedstawieniach teatralnych oraz epizodach telewizyjnych lub podczas pracy głosem

Różnice kulturowe i językowe postrzega  jako szanse pozyskania wiedzy i poszerzenia horyzontów. Nauczanie języków jest dla niego zabawą i czystą przyjemnością – dba, by tak samo odbierały naukę dzieci. Jest zaangażowany w  projekty:

– Bens´ Film Club – anglojęzyczny DKF dla tych, którzy chcą poznać kolokwializmy, idiomy oraz slang języka angielskiego, by móc w pełni cieszyć się  i docenić walory filmów w oryginale.

– Zoo i Zwierzęta - Trójjęzyczny projekt wydawniczy wierszy Jana Brzechwy z tłumaczeniami B. Samborskiego na niemiecki i angielski. Kino w Trampkach – międzynarodowy festiwal kina dziecięcego i młodzieżowego.

Agnieszka Błasiak

agnieszka

- nauczyciel geografii. Z wykształcenia leśniczka, geografką i nauczycielka; z pasji do zdobywania wiedzy - doktorantka leśnictwa a w wolnych chwilach podróżniczka, nieustannie popychana ciekawością świata. Edukacją zajmuje się od ponad 6 lat. Z pasjonatki stała się popularyzatorką nauki, edukatorką przyrodniczą oraz trenerką edukacji globalnej. Zdążyła w tym czasie współpracować między innymi z Ośrodkiem Działań Ekologicznych "Źródła", centrum popularyzacji wiedzy Laboratorium Wyobraźni przy PPNT Fundacji im. A. Mickiewicza, paroma przedszkolami, szkołami i fundacjami. Uważa, że wiedzą należy się dzielić, dlatego prowadzi na FB  profile „Z Agnieszką w lesie” oraz „@Przechytrzyckleszcza”.

Hanna Będkowska

hania- nauczyciel przyrody i biologii. Z wykształcenia leśnik, z zamiłowania edukator. Dla niej każde wyjście w teren musi być przygodą! Entuzjastka zajęć poza murami szkoły oraz aktywizowania przedszkolaków, uczniów i studentów. Na prowadzonych przez nią lekcjach  uczniowie obserwują, mierzą, liczą, porównują, doświadczają, eksperymentują,  grają i dobrze się bawią. 

Uczy w działaniu - wszystkiego trzeba dotknąć i doświadczyć samemu. O drzewach uczy w lesie - las przenosi do szkoły. Obwiązkowe obuwie na jej lekcjach to wygodne kalosze :) - W myśleniu o przyrodzie bardzo bliskie jest mi stwierdzenie, że nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach, lecz pożyczyliśmy ją od naszych dzieci - mówi. Dlatego stara się, by dzieci z Eureki poznały, pokochały i szanowały przyrodę. Ma nadzieję, że te wartości przekażą kolejnym pokoleniom.

Współpracuje między innymi z PGL Lasy Państwowe, Ligą Ochrony Przyrody (magazynem „Przyroda Polska”) oraz edukacyjnym magazynem dla małych i dużych „Głos Przyrody”. Tworzy przyrodnicze projekty edukacyjne dla dzieci. Jest konsultantem Centrum Nauki Kopernik oraz tutorem nauczycieli w Szkole Edukacji PAFW i UW. 

Piotr Kossobudzki 

kosa- nauczyciel biologii i chemii, wychowawca klasy VI "Żubrów". Popularyzator nauki, z wykształcenia biotechnolog. Uwielbia naukę - nie przestaje się dziwić, co jeszcze potrafią odkryć naukowcy. Współtwórca i były wicedyrektor Centrum Nauki Kopernik. Współautor rekomendacji dla MEN programu i wyposażenia nowej pracowni przyrody w szkołach podstawowych. Uwielbia podróże, windsurfing i gra na perkusji w kapeli rockowej. Autor koncepcji programowych kilku centrów nauki w Polsce.

 Ojciec dwojga prawie dorosłych dzieci, którym asystuje w drodze przez kolejne etapy szkolnej przygody.

W Eurece uczy biologii i chemii, współprowadzi lekcje przyrody oraz laboratorium przyrodnicze.

Lech Mankiewicz

Lech-Mankiewicz- nauczyciel fizyki. Profesor Mankiewicz to popularyzator astronomii i fizyki działający aktywnie na rzecz zmiany polskiej edukacji. Założyciel i prezes fundacji Edukacja dla Przyszłości. Należy do grupy Superbelfrzy RP, jest polskim koordynatorem programu Hands-On Universe Europe, a także szefem polskiej wersji Akademii Khana, wyjątkowej międzynarodwej platformy edukacyjnej.

Do niedawna był dyrektorem  Centrum Fizyki Teoretycznej PAN w Warszawie, pracował w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN, ale dał się namówić na "pracę u podstaw" - w naszej szkole. W Eurece przekonuje, że fizyka to takie podejście do przyrody, który pozwala nam zrozumieć i opisać rządzące nią prawa. Wierzy, że znajomość fizyki jest dostępna - a nawet konieczna! - nawet najzatwardzialszemu humaniście!

Przemysław Peak

peak- nauczyciel informatyki. Absolwent wydziału pedagogicznego UW kierunku animator kultury oraz  studiów informatycznych. Jego wielką pasją poza informatyką jest fotografia oraz animacja poklatkowa. W wolnych chwilach jeżdzi na rowerze niezależnie od pogody, podróżuje, chodzi po górach oraz gra w Rummikub. Mieszka na wsi, ma dwa psy, dwa koty i 15 kur.

 

Piotr Stanisławski

piotrek- nauczyciel informatyki, koordynator Laboratorium Przyrodniczego. Można powiedzieć, że robi, to co lubi najbardziej, bo nowe technologie to jednocześnie jego hobby i praca. Zarabia na surfowaniu w odmętach Internetu, opisywaniu technicznych nowinek i trendów. Od wielu lat popularyzuje naukę - teraz także na własnym blogu popularnonaukowym Crazy Nauka. O przydatności elektronicznych gadżetów w codziennym życiu potrafi przekonać zarówno babcię, jak i  dzieci. Robi to odpowiedzialnie, ucząc selekcji informacji i roztropnego obcowania z cyberprzestrzenią. Prywatnie technotata dwojga zupełnie analogowych dzieci :) W Eurece wprowadza dzieciaki z młodszych klas w świat komputerów i Internetu. Koordynuje też program laboratorium przyrodniczego dla starszych klas. 

Weronika Barnat-Krzyżanowska

weronika- nauczyciel plastyki. Kocha podróżować, zjeździła autostopem spory kawał Europy. Jej  pasją jest malarstwo, które studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest mamą 11-miesięcznego Kostka, a kiedy uda jej się  znaleźć wolną chwilę: gotuje, gotuje, gotuje. Jej specjalnością są torty :)

Uważa, że praca z dziećmi jest relaksująca. Fascynuje ją dziecięca wyobraźnia, stara się ją maksymalnie rozwijać u swoich uczniów. Prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży i żadne twórcze zadanie prowadzone z dziećmi nie jest jej straszne: z tą samą pasją prowadzi zajęcia o luksografii, znika z uczniami w lesie odkrywając tajniki landartu czy buduje makietę Akropolu, przybliżając dzieciom sztukę starożytnej Grecji. 

Mikołaj Gut

gut

- nauczyciel w-f.  Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (kierunek wychowanie fizyczne). Ukończył specjalizację trenerską z piłki nożnej oraz kurs trenerski UEFA Grassroots C. 

Dd dziecka zwariowany na punkcie sportu, w szczególności piłki nożnej. Od kilku lat biega amatorsko na długich dystansach: 5 oraz 10 km.  

Pracując w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego, chce przekazywać pasję do aktywności fizycznej i sportu swoim uczniom. Przekonuje, że można czerpać z tego dużo radości i pozytywnej energii, dbając jednocześnie o swoje zdrowie.

 

 

 

 

Wojciech Brożyński

wojtektrener aikido, nauczyciel w-f. W pełnym stroju od aikido wygląda jak prawdziwy samuraj :) Nikt tak jak on nie potrafi skłonić grupy rozbieganych dzieci, by w skupieniu na macie wykonywała kolejne ćwiczenia. Siła spokoju i opanowania. Przekonuje, że nieważny jest wyścig, ale pewność siebie i koncentracja na zadaniu. Aikido zaczął ćwiczyć w 1989 r. w najstarszym stołecznym klubie - Warszawskim Stowarzyszeniu Aikido Aikikai. Pierwszy stopień mistrzowski uzyskał w 1994 r.

Od tej pory aż do dziś prowadzi zajęcia wszystkich poziomów aikido w ośrodkach Stowarzyszenia m.in. w Ośrodku Sportów Japońskich Budojo w Warszawie i jego filii w Piasecznie. Posiada czwarty stopień mistrzowski i jest egzaminatorem Polskiej Federacji Aikido z tytułem Shidoin. Prezes Polskiej Federacji Aikido. 

 

Ewelina Sydorowicz

ewelina

- pedagog szkolny. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika specjalna. Studia były przedłużeniem jej zainteresowań, które rozpoczęły się pracą w wolontariacie. Jego misją było wspieranie, organizowanie czasu, a także szeroko pojmowana integracja dzieci i uczniów w przedszkolu i szkole specjalnej. Uważa, że pedagogika jest jej pasją. Podziwia kreatywność i otwartość dzieci, cieszy ją, że jej podopieczni potrafią ją inspirować.
Sądzi, że w pracy pedagoga specjalnego ważne jest otwarte serce, chęć niesienia pomocy i empatia. Jest staranna i sumienna, a do tego sama lubi się uczyć. - W pracy terapeutycznej z dzieckiem kieruję się zasadą, że każdy mały krok do przodu, jest wielkim sukcesem - mówi o sobie.

Katarzyna Sikorska-Samborska

- psycholog szkolny.  Absolwentka Wydziału Psychologii UW. Pracuje z dziećmi od 18 lat zarówno jako psycholog szkolny, przedszkolny, jak i terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu. Ukończyła specjalizację psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na APS w Warszawie. Posiada też certyfikat terapeuty Si oraz hipoterapeuty. Ukończyła szkolenie psychoterapii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie pod kierownictwem prof. dr hab. Ireny Namysłowskiej, prof. dr hab. Czesława Czabały, prof. dr hab. Marii Siwiak-Kobayashi oraz  dr hab. n. med. Maryli Sawickiej

- Fascynujące w mojej pracy jest to, że każde dziecko jest inne, niesamowite, a kontakt z nim wnosi kolejne doświadczenia oraz nowe, niepowtarzalne spojrzenie na rzeczywistość. Kreatywność młodych ludzi, jakiej doświadczam każdego dnia, daje mi siłę, pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość - mówi o sobie.

Oprócz tego, że utrzymuje kontakt z uczniami i ich rodzicami, za swoje zadanie w szkole uważa wspieranie nauczycieli oraz pomaganie im w zrozumieniu sytuacji ucznia, podpowiadanie, na co zwracać uwagę, co może być symptomem poważniejszych trudności, a jakie zachowanie jest wynikiem stresu czy przemęczenia dziecka.

Jest wielbicielką zwierząt i natury. Mieszka w lesie ze swoją rodziną oraz z dwoma psami, dwoma końmi, trzema kotami i to daje jej szczęście. 

 

 Monika Herman

monikapani od szachów. - Szachy to moja pasja - mówi o sobie. - Poświęcam im większość swojego czasu, częściowo na uczeniu innych a częściowo na uczeniu samej siebie, zdobywaniu nowej wiedzy. 

Szachową pasją dzieli się z uczniami Eureki. I chyba nieźle jej to wychodzi, bo są tacy, którzy graliby i na przerwach i na lekcjach :)

Gra w szachy od 2003 roku. Ma kategorię szachową I++ oraz ranking fide powyżej 1700. Posiada licencję zawodniczą Polskiego Związku Szachowego, tytuł Instruktora sportu ze specjalnością - szachy, nadany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz uprawnienia sędziowskie. Była medalistką Mistrzostw Województwa do lat 16 i 18. Zajęcia szachowe z dziećmi prowadzi od 2009 roku. 

W wolnych chwilach lubi spacerować, pływać lub czytać książki. 

 

Magdalena Czerwińska 

Zrzut ekranu 2016-11-09 o 22.48.01- pani od tańca.  Przygodę z tańcem zaczęła w 1991 r. w  dziecięcym zespole tanecznym. Szkoliła swój warsztat u różnych pedagogów tańca. Uczyła się tańca klasycznego, jazzowego, hip-hopu. Była związana z Grupą Tańca Jazzowego „Sway” prowadzoną przez Annę Wielogórską. Biorąc udział w spektaklach tanecznych, niejednokrotnie staje na deskach scen teatralnych. Współzałożycielka Stowarzyszenia Artystycznego B’Art, wystawcy spektaklu tanecznego „Jego” na scenie warszawskiego teatru Rampa. 

Jest instruktorem tańca jazzowego. Tworzone przez nią choreografie zdobywają nagrody w przeglądach ogólnopolskich i w konkursach federacji IDO (International Dance Organization).  W Eurece uczy dzieci tańca nowoczesnego, który jest częścią zajęć wychowania fizycznego. 

Karol Wójcicki

kar– pan od gwiazd. Astronomia to jego drugie imię. Spędza czas na przekonywaniu ludzi, że warto popatrzeć w niebo nie tylko po to, by sprawdzić, jaka dziś pogoda. Gwiezdna pasja daje mu tak silny napęd, że starcza go na tysiące kilometrów, które trzeba nieraz pokonać, by przez kilka sekund obserwować zaćmienie Słońca. Na co dzień pracuje w warszawskim planetarium Niebo Kopernika. 
– Jeśli myślisz, że astronomia to zajęcie tylko dla naukowców pozamykanych w odległych obserwatoriach w górach Chile - bardzo się mylisz! Każdy z nas w zaciszu własnego ogródka jest w stanie odkrywać odległe egzoplanety, komety czy inne zjawiska na nocnym niebie – mówi. – I nie trzeba do tego bardzo drogiego sprzętu. Wystarczy obudzić w sobie ciekawość, by dokonywać odkryć, o jakich nie śnił nawet Galileusz. 

W naszej szkole prowadzi zajęcia dodatkowe poświęcone astronomii.

 

Agnieszka Styś

Aga Stys- nauczyciel świetlicy. Początek jej pracy to był wolontariat. Opiekowała się dzieciakami, pomagała im w rozwiązywaniu zadań domowych oraz współuczestniczyła w zajęciach dla dzieci ze szkoły specjalnej. Te doświadczenia sprawiły, że zdecydowała się skończyć studia pedagogiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalności doradztwa zawodowego i personalnego.

Podczas wakacji współorganizowała półkolonie dla dzieci i młodzieży pod patronatem Domu Kultury w Wolsztynie. Była też wychowawcą na koloniach, gdzie starała się rozwijać kreatywność i samodzielność młodzieży.  Bardzo ważny jest dla niej rozwój osobisty oraz wytrwałe dążenie do realizacji postawionych sobie celów.

W Eurece zajmuje się świetlicą, jest trenerem Odysei Umysłu i prowadzi zajęcia z doradztwa zawodowego. 

Alicja Wolak

ala- nauczyciel świetlicy. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej  na kierunku wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną. Doświadczenie i dobry kontakt z dziećmi zawdzięcza pracy opiekunki i korepetytora języka angielskiego, języka polskiego i matematyki dla najmłodszych uczniów. Zawsze pomocna i cierpliwa.

Najważniejszy dla niej w pracy jest uśmiech, który uważa za połowę sukcesu. Podróżowanie to jej pasja. Można ją namówić na każdą wycieczkę.  Fanka escape roomów, gier planszowych i łamigłówek. 

 

Karolina Ostrowska

karolia-o 1- sekretarz szkoły. Doświadczenie zawodowe zdobyła, prowadząc sekretariaty zarządu w takich firmach jak Polkomtel Sp. z o.o.  czy PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Okazało się, że praca w szkole jest równie wymagająca, jak praca w dużych korporacjach. Jednak  kontakt z uczniami, pomaganie im oraz wspieranie nauczycieli w ich codziennych obowiązkach sprawia jej ogromną przyjemność i satysfakcję. A my czerpiemy z jej doświadczenia i umiejętności organizowania. Pani Karolina trzyma nas w ryzach!

 
Copyrights by www.szkola-eureka.pl All rights reserved.
Coded by GRAFEK