To my

Olga Woźniak – dyrektor ds. nauczania, pomysłodawczyni szkoły i przedszkola

Olga Woźniak

Olga Woźniak

Główny ideolog „Eureki”. Z wykształcenia polonista i psycholog (Wydział Polonistyki UW, podyplomowe studia na Wydziale Psychologii UW kierunek: Rehabilitacja Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi). Skończyła także podyplomowe studia Zarządzanie i Marketing w Oświacie (Wyższa Szkoła Pedagogiczna ZNP w Warszawie). Przez całe swoje życie zawodowe zajmowała się przekonywaniem dorosłych i dzieci, że nauka jest czymś fascynującym i niezwykłym. Popularyzator nauki, dziennikarz. Osiem lat kierowała działem nauki „Przekroju”, pracowała w Centrum Nauki Kopernik, jest zastępcą kierownika w dziale nauki „Gazety Wyborczej”.

Mama 10-letniego Brunka i małej Ady. Z myślą o synu tworzy szkołę, która ma rozwijać w dzieciach ich naturalną ciekawość i wrodzone zdolności oraz sprawiać, że nauka będzie dla nich  przygodą a nie przykrym obowiązkiem. Dla córki – wymyśliła przedszkole, które – pełne zabawy i radości – dba o emocje dzieci i towarzyszy im w codziennych fascynujących odkryciach. Zajmuje się dydaktyką oraz linią programową szkoły i przedszkola.

Magda Gędziorowska – dyrektor szkoły i przedszkola

Magda Gędziorowska

Magda Gędziorowska

Choć z artystyczną duszą (z wykształcenia historyk sztuki), to jednak skrupulatna i zasadnicza. Świetny organizator i menadżer. Z tą samą skutecznością umie zapanować nad gronem dziennikarzy (wieloletni sekretarz redakcji odpowiedzialna za funkcjonowanie i planowanie pracy wielu osób, z których każda była większym indywidualistą), jak i grupą kilkulatków. Pod jej okiem wszystko ma swoje miejsce i kolejność. Chaos zmienia się w porządek. Ceni ład, konsekwencję i jasne zasady. Przy tym otwarta na kreatywność i świeże pomysły. Specjalistka od zarządzania oświatą. Mama dwóch dorastających córek. Wielbicielka koni i psów wszelkiej maści (i tych bez maści też).

Renata Czuba – kierownik przedszkola, wychowawczyni grupy przedszkolnej

Renata Czuba

Renata Czuba

Zajmowanie się dziećmi to jej praca i nie wyobraża sobie, że mogłaby robić coś innego. Choć kiedyś przyszło jej do głowy studiować ekonomię na SGH, szybko zweryfikowała swój wybór życiowy i ukończyła pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną.

Fascynują ją alternatywne metody edukacji, uwiodła – pedagogika Montessori. W naszym przedszkolu odpowiada m.in. za wdrażanie tej metody. I choć żartem mówi o sobie, że jest „panią od zwijania dywaników”, każdy wie, że bez jej pasji i pomysłowości nasze przedszkole nie byłoby tym samym miejscem.

Izabela Kołtunowicz – wychowawczyni grupy przedszkolnej

Bardzo lubi pracować z dziećmi, mówi, że praca z nimi od zawsze dawała jej dużo satysfakcji. – Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem – opowiada pani Iza. Do każdego dziecka podchodzi indywidualnie, uwzględniając jego możliwości.

Ukończyła studia pedagogiczne magisterskie o specjalności wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i psychologią szkolną. Wciąż jednak pogłębia wiedzę, uczęszczając systematycznie na różnego rodzaju szkolenia i warsztaty.

Jest mamą wspaniałego chłopaka Dominika, który wnosi w jej życie wiele radości. Wolny czas lubi spędzać z rodziną na wycieczkach rowerowych lub na wspólnym gotowaniu. Czasem lubi zatracić się w dobrej książce, iść do kina lub na spektakl teatralny.

Emilia Stelmasiak – asystentka nauczyciela 

Sonja Jagielska – nauczyciel języka angielskiego

Sonja Jagielska

Sonja Jagielska

Anglistka z zamiłowania 🙂 To ostatnie zagnało ją na Uniwersytet w Cambridge i skłoniło do ukończenia tam kursów literatury i poezji. Od 13 lat lektor języka angielskiego, od 10 hiszpańskiego (ukończona iberystyka na UW). Rozkochana w podróżach z plecakiem, dobrej kuchni i zumbie. Uwielbia stare filmy i dobre książki. Najnowszą pasją jest organizowanie sprzątania lasów, na które zabiera wszystkich chętnych znajomych.

W Eurece uczy języka angielskiego i koordynuje wdrażanie programu DeDomo (http://www.dedomo.pl/). 

Agnieszka Chmielewska – przedszkolny psycholog

Agnieszka Chmielewska

Agnieszka Chmielewska

Jest nauczycielem-wychowawcą klasy II „Łosi” w szkole, ale także naszym psychologiem. Przede wszystkim zaś jest mamą Mani, Tytusa i Tymona – to dzięki nim zrozumiała, że świat dzieci jest fascynujący. W wolnych chwilach lubi spędzać czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi, czytać, oglądać filmy, obserwować świat i rozmyślać. Ostatnio wciągnęły ją bez reszty „prace ręczne” szydełkowanie, ceramika, decoupage, remontowanie starych mebli. Interesuje ją psychologia rozwojowa, psychopatologia, sposoby wspierania zaburzonego rozwoju poznawczego i emocjonalnego – pracowała z dziećmi o specjalnych potrzebach. Wciąga ją też filozofia stoicka, z której czerpie wzór postawy życiowej.

Lubi pracować z dziećmi, podziwia ich żywiołowość, spontaniczność , otwartość i wolność. Towarzyszy im w odkrywaniu siebie, ludzi i świata. – Praca z dzieciakami to wyzwanie, ale i niekończąca się przygoda – uważa.

Jest absolwentką psychologii, studiów w zakresie edukacji początkowej i reedukacji, trenerem integracji sensorycznej.

Agnieszka Zawadzka-Kowalska – instruktor ceramiki

Agnieszka Zawadzka-Kowalska

Nauczyciel szkolnych pierwszaków. W przedszkolu prowadzi zajęcia z ceramiki. Twórcza, kreatywna, pełna fantastycznych pomysłów na uczenie nawet najbardziej opornych. Podczas jej zajęć literki ożywają, opowiadając niezwykłe historie, a nauka cyferek staje się ekscytującą przygodą. Niezwykle uzdolniona plastycznie. W szkole – poza uczeniem – prowadzi fantastyczne kółko robótkowe, uczy ceramiki i szycia na maszynie. 

Hanna Będkowska – pani od przyrody

Hanna Będkowska

Hanna Będkowska

Z wykształcenia leśnik, z zamiłowania edukator. Dla niej każde wyjście w teren musi być przygodą! Entuzjastka zajęć poza murami oraz aktywizowania przedszkolaków, uczniów i studentów. Na prowadzonych przez nią lekcjach przyrody dzieci obserwują, mierzą, liczą, porównują, doświadczają, eksperymentują,  grają i dobrze się bawią. 

Przyrody uczy w działaniu – wszystkiego trzeba dotknąć i doświadczyć samemu. O drzewach uczy w lesie – las przenosi do przedszkola. Obwiązkowe obuwie na jej zajęciach to wygodne kalosze 🙂 – W myśleniu o przyrodzie bardzo bliskie jest mi stwierdzenie, że nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach, lecz pożyczyliśmy ją od naszych dzieci – mówi. Dlatego stara się, by dzieci z Eureki poznały, pokochały i szanowały przyrodę. Ma nadzieję, że te wartości przekażą kolejnym pokoleniom.

Współpracuje między innymi z PGL Lasy Państwowe, Ligą Ochrony Przyrody (magazynem „Przyroda Polska”) oraz edukacyjnym magazynem dla małych i dużych „Głos Przyrody”. Tworzy przyrodnicze projekty edukacyjne dla dzieci. Jest konsultantem Centrum Nauki Kopernik oraz wykwalifikowanym nauczycielem przedmiotu „przyroda”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *